Park linowy mieści się w samym centrum Szklarskiej Poręby, przy ul. Jedności Narodowej. Jest to system platform oraz przeszkód wykonanych z lin przymocowanych do drzew, na którym z pewnością doskonale będą się bawić zarówno duzi, jak i mali.

Warto podkreślić, co z pewnością będzie niezwykle istotne dla rodziców, że właściciele parku zastosowali system ciągłej asekuracji. Oznacza to, że osoba, która została podpięta do lin asekuracyjnych na początku trasy, wypinana jest z nich dopiero na końcu. Nie ma potrzeby przepinania się w inne liny na trasie.

Zdjęcie pobrane ze strony www.trollandia.pl

Trasy dopasowane do wieku i możliwości dzieci

Park został tak skonstruowany, aby świetnie bawiły się w nim zarówno najmłodsze, jak i starsze dzieci. Można tutaj odnaleźć aż 4 trasy:

  • Trollinkowo — to miejsce dla maluchów, gdzie mogą nie tylko wspaniale się bawić, ale także pracować nad koordynacją ruchową. I to wszystko na świeżym powietrzu. Trasa została przystosowana dla dzieci w wieku od 3 do 13 lat. Całość zabezpieczono asekuracyjnymi siatkami, które spełniają wszelkie normy bezpieczeństwa.
  • Dzielny skrzat — to trasa zielona przeznaczona dla juniorów. Przeszkody umieszczono na wysokości od 3 do 5 metrów. Dzieci mają do pokonania aż 11 przeszkód. Minimalny wzrost malucha musi oscylować w okolicy 120 cm.
  • Spacer włóczykija — to trasa o średnim stopniu trudności, gdzie przeszkody zawieszono na wysokości 5 metrów nad ziemią. Aby dziecko mogło tutaj się sprawdzić, musi mieć około 140 cm wzrostu.
  • Leśna tułaczka — jest to trasa o największym stopniu trudności. 13 przeszkód zawieszono na wysokości powyżej 6 metrów nad ziemią, więc jest to wyzwanie dla osób, które nie mają lęku wysokości. Trasę może pokonywać młodzież od 16. roku życia.

Jak widać powyżej, w Parku linowym Trollandia coś dla siebie znajdą zarówno duzi, jak i mali. Każdy uczestnik ma do pokonania łącznie 26 przeszkód, które wymagają od niego nie tylko sprawności fizycznej, ale także odwagi. Pobyt w tym miejscu będzie niezapomnianym przeżyciem, a czas poświęcony na przejście poszczególnych tras nie będzie stracony.