Kostrzyca k. Karpacza została rozsławiona dzięki jednej z najpiękniejszych wież, na której śmiałkowie mogą oddać się ekstremalnej rozrywce w Karkonoszach i Sudetach — skokowi na bungee.

Przyjeżdżając na miejsce, turyści spotykają się z wieżą o wysokości 100 metrów oraz przepięknym widokiem na Karkonosze, Góry Izerskie oraz Rudawy Janowickie. Skok to 4,5 sekundy swobodnego lotu, który jest łagodnie wyhamowany, dzięki czemu śmiałkowie nie odczuwają nieprzyjemnych szarpnięć.

Osoby, które chcą poczuć choć przez chwilę wolność w przestworzach, powinny pojawić się w tym miejscu. Dream Jump Karkonosze to propozycja dla tych, którzy nie lubią siedzieć w miejscu, a do tego lubią adrenalinę.

Dream Jump to nowoczesna technika skoków na linach, która stała się uzupełnieniem skoków na bungee, czy ze spadochronem. Wspomniana technika różni się od tradycyjnego skoku na bungee formą asekuracji, która składa się nie tylko z dynamicznych lin, ale także bloczka.

Całość układu powstała na bazie luźno zawieszonych pomiędzy dwoma obiektami lin dynamicznych, które w pierwotnym ułożeniu przypominały literę „U”. Taki układ lin powoduje, że znacznie wydłuża się swobodne spadanie. Taki układ lin sprawia, że osoby znajdujące się na wieży znacznie się wydłuża, przy czym jest bezpieczny. Co więcej, odważniejsi skoczkowie mogą w tym czasie wykonywać rozmaite akrobacje: salta, gwiazdy i inne, jak również skakać w grupach wieloosobowych. Jak zatem widać — jest to doskonała atrakcja nie tylko dla sportowców, ale także zakochanych, którzy chcą poczuć adrenalinę.

Specjalna konstrukcja lin asekuracyjnych sprawia, że skok jest w pełni bezpieczny. Co więcej, skoczek nie odczuwa naprężeń, które generowane są podczas skoku, dzięki czemu ten jest dla niego niezwykle komfortowy. Prezentowana atrakcja jest doskonałą rozrywką zarówno dla młodych ludzi, jak i rodzin. Twórca Dream Jump Karkonosze jest czynnym skoczkiem, który może zapewnić każdego, że jest to niezwykłe przeżycie. Wiele osób po pierwszym skoku chce kolejnego i kolejnego.

Zdjęcie pobrane ze strony www.dreamjump.pl