Krucze skały to kompleks skalny znajdujący się przy brzegu rzeki Kamiennej. Całość można podziwiać na wysokości 718 m n.p.m.. Do tego miejsca prowadzi droga wiodąca ze Szklarskiej Poręby do przejścia granicznego w Jakuszycach. Krucze Skały to połączenie dwóch brył granitowych, na których stworzono punkt widokowy.

W miejscu tym działa Ośrodek Wysokościowy Szkoły Górskiej Quasar, który organizuje szkolenia i kursy wspinaczkowe, zarówno dla turystów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych.

Prawdziwą atrakcją, która spodoba się wszystkim aktywnym turystom, którzy lubią dodatkowo odrobinę adrenaliny, będzie z pewnością park linowy z szeregiem przeszkód, jakie zamontowano na rozmaitych wysokościach. Na zwiedzających czekają poniższe atrakcje:

  • zjazd tyrolski — na wysokości 35 metrów zawieszono linę o długości 80 m. Istotnym faktem jest to, że podczas zjazdu śmiałek może podziwiać rzekę znajdującą się tuż nad nim.
  • mosty tybetańskie — są to liny rozwieszone na czterech wysokościach, które pozwalają oswoić się z przestrzenią tym, którzy decydują się w późniejszym czasie zjechać na tyrolce. Mosty mają długość od 13 do 32 metrów. Zawieszono je na wysokości od 4 do 25 metrów, dzięki czemu turyści oswajają się z wysokością.
  • wahadło — to propozycja dla odważnych, którzy nie boją się huśtawki zawieszonej w przestrzeni. Osoba, która zdecyduje się na tego typu rozrywkę musi skoczyć w przepaść, która ma 25 m.

Ośrodek oferuje także mniej wymagające atrakcje, jak choćby “most murzyński”, który polega na przeprawie linowej nad wodą. Most ma długość 25 m i pokonuje się go “via ferrata” (w systemie wojskowym) – jest to pierwsze spotkanie z liną i sprzętem do wspinaczki. Śmiałkowie pokonuje łatwe drogi wspinaczkowe, na których można odnaleźć sztuczne ułatwienia — liny, stopnie i łańcuchy.

Każdy turysta, który zechce odwiedzić to miejsce powinien mieć na uwadze, że twórcami ośrodka i parku linowego są prawdziwi profesjonaliści (począwszy od instruktorów ratownictwa górskiego, poprzez specjalistów od survivalu i wspinaczki, a skończywszy na ekspertach od harcerstwa). Nic zatem dziwnego, że na Kruczych Skałach szkolą się specjalne jednostki policji i wojska, a także ratownicy GOPR.