Zdjęcie pobrane ze strony www.kpnmab.pl

Atrakcje Szklarskiej Poręby — Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej

Wycieczka do Karkonoskiego Centrum Edukacji Ekologicznej to idealne rozwiązanie dla rodzin z dziećmi. Pracownicy tego miejsca w niezwykle przystępny i ciekawy sposób prezentują przyrodę, a także historię powstawania Karkonoszy. Tutaj dowiemy się wiele o unikalnej roślinności i zwierzętach, jakie zamieszkują Karkonoski Park Narodowy.

Wybierając się do Centrum można spodziewać się, że każda ekspozycja będzie przyciągała wzrok. Wiele z nich jest przestrzennych, co sprawia, że są niezwykle ciekawe pod względem wizualnym. Warto również nastawić się na to, że dzięki wspomaganiu interaktywnemu, nawet najmłodsze dzieci będą zaciekawione tym, co dzieje się w środku. Opisy udostępnione przy ekspozycjach przetłumaczono na kilka języków, dzięki czemu w centrum doskonale czują się rodowici, jak i zagraniczni turyści.

W pomieszczeniach Centrum można odnaleźć także bibliotekę z czytelnią oraz wiele pracowni, dzięki czemu turyści mogą zgłębić wiedzę na temat eksponatów znajdujących się w tym miejscu.

Ważne jest to, że Centrum dostosowane jest do potrzeb osób niepełnosprawnych, dzięki czemu każdy może je odwiedzić i poznać historię Karkonoszy.