Zdjęcie pobrane ze strony www.malajaponia.pl

Około 20 km od Szklarskiej Poręby znajduje się nietypowa atrakcja, obok której nie da się przejść obojętnie. Mała Japonia, bo o niej mowa mieści się w gminie Przesieka na Brzozowym Wzgórzu. Ogród został stworzony zgodnie z japońską sztuką zakładania ogrodów, a także znaną wielu osobom filozofia feng shui. Warto podkreślić, że spacer po tym miejscu pokazuje nam piękno Karkonoskiej przyrody, która została ukształtowana na podobieństwo Japonii. W ogrodzie można odnaleźć nie tylko roślinność ukształtowaną jak japońskie kompozycje, ale także wiele wodospadów i strumieni.

Łącząc nowoczesność z japońską tradycją właściciele tego miejsca stworzyli miejsce, w którym budzę się w człowieku fascynacja przyrodą. Co więcej, mnogość atrakcji sprawia, że w ogrodzie doskonale czują się zarówno duzi, jak i mali.

Dla najmłodszych został przygotowany nowoczesny plac zabaw, w którym można odnaleźć wiele atrakcji, w tym dziesięciometrowe zjeżdżalnie. Bawiąc się tutaj dadzą odrobinę wytchnienia swoim rodzicom, którzy w spokoju będą mogli napić się prawdziwej japońskiej herbaty. Jak zatem widać — każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.