Zdjęcie pobrane ze strony muzeumkarkonoszy.pl

Muzeum, które nie jest nudne? Tak, to możliwe! Właśnie takie jest Multimedialne Muzeum Karkonoszy. Miejsce to sprawia, że nawet najmłodsze dzieci dobrze się bawią i zapamiętują wiele informacji. Co więcej, wizyta, która trwa godzinę jest w stanie zmieścić 450 milionów lat historii naszego regionu.

Prezentowana atrakcja została stworzona z myślą o tych, którzy przybywając w Karkonosze, chcą się o nich dowiedzieć jak najwięcej. Ciekawe informacje przekazane w przystępny sposób to klucz do sukcesu pracowników Muzeum. Dzięki zabawie i edukacji turyści, w tym również małe dzieci, mogą udać się w fantastyczną podróż po historii Karkonoszy.

Do Państwa dyspozycji jest 9 sal multimedialnych, w których w sposób chronologiczny pokazane jest powstanie Karkonoszy od pojawienia się kontynentów, poprzez wszystkie ery, aż do teraz. Jak poruszać się po muzeum? Każdemu turyście pomagają wirtualni przewodnicy, którzy wskazują prawidłową drogę. Jeśli chcecie dowiedzieć się jeszcze więcej, warto skorzystać z “multimedialnych cośków”, które umieszczone są w każdej sali multimedialnej.