Zdjęcie pobrane ze strony www.sokolowski-muzea.pl

Osoby, które lubią oglądać skamieliny i rozmaite minerały na pewno ucieszy fakt, że w Szklarskiej Porębie prężnie działa Muzeum Mineralogiczne. Miejsce to jest doskonałą atrakcją, kiedy na dworze deszcz i słota. Do muzeum z powodzeniem mogą wybrać się zarówno pasjonaci, jak i osoby zupełnie niezwiązane z minerałami, czy skamielinami. Ciekawostką jest, że właśnie w tym miejscy znajduje się eksponat, który na Ziemię przywędrował z kosmosu. Mowa tutaj o meteorycie Gibeon.

Chcąc zaszczepić w dzieciach ciekawość do historii, warto wybrać się do tego miejsca. Przed budynkiem turystów przywita „Las Karboński”, czyli pnie drzewa Dadoxylon, które rosły około 300 mln lat temu.

Dzieci, które nie zainteresują wspomniane wyżej eksponaty, z pewnością ucieszą się z możliwości obejrzenia szkieletów dinozaurów. Muzeum chlubi się tym, że posiada największą kolekcję tego rodzaju eksponatów. Turyści, dzięki filmowi prezentowanemu w specjalne salce mogą dowiedzieć się wiele interesujących rzeczy na temat zwierząt, których szczątki znajdują się w muzeum.