Zdjęcie pobrane ze strony www.szklarskaporeba.net.pl

Będąc w Szklarskiej Porębie nie sposób go nie zauważyć. Tym bardziej że właśnie przy nim znajduje się wiele strategicznych miejsc naszego miasteczka. Skwer Radiowej Trójki znajduje się w samym centrum Szklarskiej Poręby. Skąd wzięła się nazwa tego miejsca? Ten zielony, zadbany teren z ławeczkami powstał na cześć ogłoszenia naszego miasta w roku 1993 Stolicą Programu III Polskiego Radia. W miejscu tym zarówno w sezonie, jak i poza nim odbywają się tutaj liczne imprezy.

Wybierając się na spacer w to miejsce warto mieć na uwadze, że właśnie tutaj znajduje się Trójkowa Aleja Gwiazd, w której można znaleźć „narzędzia pracy” dziennikarzy i spikerów, czyli odcisk ich ust.

Skwer Radiowej Trójki pilnuje Duch Gór, któremu wystawiono tutaj pomnik. W listopadzie 2010 roku u stóp pomnika spoczęła “kapsuła czasu”. Zadaniem Liczyrzepy jest jej ochrona prez kolejnych 50 lat, czyli do roku 2060, kiedy to w Szklarskiej Porębie obchodzona będzie setna rocznica nadania jej praw miejskich. Wówczas kapsuła zostanie otwarta.