Zdjęcie pobrane ze strony www.park-miniatur.com

Będąc na krótkim urlopie w Karkonoszach nie zawsze można zobaczyć wszystkie zabytki. Właściciele Parku Miniatur Zabytków Dolnego Śląska doskonale to rozumieją, dlatego stworzyli miejsce, w którym możemy zobaczyć wiele zabytków w formie miniaturowej. Park znajdujący się w Kowarach przypadł do gustu nie tylko dużym, ale także małym turystom.

W miejscu tym można zobaczyć miniatury wielu pałaców, np. w Mysłakowicach czy Miłkowie. Osoby odwiedzające mogą także obejrzeć miniaturkę Zamku Czocha, a także makietę Karkonoszy na czele z rozsławioną Śnieżką.

Park został stworzony na terenie dawnej fabryki, która w latach świetności słynęła z produkcji dywanów. Warto mieć na uwadze, że w cenę wliczona jest już opieka przewodnika, co może być dla wielu nowością. Osoba, z którą zwiedzamy park opowiada o poszczególnych miniaturach, a także historii Dolnego Śląska.

Każda dostępna miniatura została odwzorowana z dużą dokładnością w skali 1:25. Jedynie makieta Karkonoszy została wykonana w skali 1:50, ponieważ obszar, który został odtworzony jest dość duży.

Decydując się na wycieczkę po Parku, należy nastawić się na 45 minut spaceru, który zostanie wypełniony ciekawymi opowieściami wspomnianego wyżej przewodnika. Warto jednak mieć na uwadze, że całodniowy bilet uprawnia do pozostania w parku po jego prelekcji, co oznacza, że bez obaw raz jeszcze można obejrzeć eksponaty, które wprawiły nas w zachwyt.

Dla najmłodszych odwiedzających właściciele Parku przygotowali specjalną Pałacową Bawialnię. Mogą oni tutaj bezpiecznie spędzić czas na dmuchanych zamkach, pałacach, czy wodnych rowerkach i zjeżdżalniach. Atrakcji tutaj co niemiara, dzięki czemu maluchy z pewnością nie będą się nudzić.

Na terenie Parku znajdują się także kawiarnia i bistro, w którym można zjeść pyszny obiad, co oznacza, że w Parku bez problemu można spędzić cały dzień.

Osoby, które lubią ręcznie robione souveniry z pewnością ucieszy fakt, że specjalnie dla Gości otwarty jest sklep nie tylko z czeskimi zabawkami, ale także pamiątkami, które własnoręcznie wykonują okoliczni rzemieślnicy.