Atrakcje Szklarskiej Poręby — Western City w Ścięgnach

Westerny to jedne z najchętniej oglądanych filmów akcji z dawnego Dzikiego Zachodu. Chcąc na własnej skórze poczuć jak to jest być kowbojem, warto odwiedzić Park Rozrywki Western City, który położony jest pomiędzy Karpaczem a Ścięgnami. Miejsce to jest magiczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na terenie 5 ha terenu można odnaleźć 12 interesujących budynków: Chatę Traperską, Biuro Szeryfa, w którym znajduje się więzienie, Sklep Kolonialny, Kuźnię, Bank oraz Saloon. Dodatkowo na terenie Parku znajdują się 3 restauracje, w których można posilić się po całym dniu wrażeń. Spędzając cały dzień w tym miejscu można być świadkiem “Najazdu Indian” lub „Napadu na Bank”. Dla dzieci atrakcją może okazać się możliwość nauki jazdy konnej. W Western City znajduje się ponad 40 koni rasy American Quarter Horse.

Osoby, które cenią dobrą zabawę z odrobiną rywalizacji na pewno ucieszy fakt, że w Western City można sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach zręcznościowych. Można tutaj rzucać nożem lub włócznią do celu, strzelać z łuku, a także wspinać się na pal. Dorośli mogą nauczyć się rzucać lassem.

Znajdzie się tutaj także coś dla poszukiwaczy. Gold City, które znajduje się zaraz za parkiem to centrum płukania złota, gdzie instruktorzy pokazują, jak starą — traperską metodą prawidłowo szukać tego kruszcu.

Dodatkowymi atrakcjami są z pewnością byk mechaniczny, bicie monet, czy możliwość nabycia dolara ze swoją podobizną. Jak zatem widać — każdy, kto trafi do tego miasteczka spędzi fantastyczny czas z rodziną. To, co się tutaj dzieje nie pozwoli nawet na sekundę nudy.

 

 

 

Dodatkowymi atrakcjami tego wyjątkowego miejsca są byk mechaniczny, bicie monet, ścieżka edukacyjna, możliwość nabycia dolara z własną podobizną, możliwość nauki jazdy konnej w stylu western i wiele, wiele innych! To zatem fantastyczna, rodzinna rozrywka, która nie pozwoli dzieciom i dorosłym na choćby sekundę nudy.

 

 

Co można zobaczyć i jakie atrakcje można znaleźć w Western City?

  • można jednym uderzeniem młota wybić pamiątkową monetę
  • zaprosić dzieci do przejażdżki kolejką westernową
  • spróbować utrzymać się na grzbiecie elektrycznego byka
  • przejechać się konno, w corralu, albo w plenerze
  • nauczyć się wypłukiwać złoto z piachu i zdobyć certyfikat poszukiwacza złota
  • strzelać z łuku, rzucać dzidą do sylwetki bizona, strzelać z broni pneumatycznej
  • rzucać lassem, doić krowę
  • kowbojska kuchnia poleca wszelkie specjały
  • robić wszystko inne, co przystoi prawdziwemu kowbojowi.